Boğaziçi Üni. Kandilli Kampüsü BME Binası
+90 542 514 3482

EXPOMED EURASIA 2023 SAĞLIK, MEDİKAL VE TIBBİ CİHAZ FUARI TİTCK – İSEK PANELLERİNDE “hedefMDR”dı..

Expomed Eurasia 2023 Sağlık, Medikal ve Tıbbi Cihaz Fuarının açılışını TİTCK Başkanı Dr. Asım Hocaoğlu ve İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu yaptılar.

Heyet ilk ziyaretini Lifesci- İSEK İnovasyon Alanında gerçekleştirdi. Tıbbi Cihaz ve Sağlıkta Deprem Fikirleri konusunda yenilikçi girişimlerin öne çıktığı ‘Start Up’ alanında her bir stand sahibinden detaylı bilgiler alındı.

İSEK İnovasyon Alanında ilk gün İSEK Koordinatörü Prof. Dr. Cengizhan ÖZTÜRK’ün açılış konuşmasının ardından yine kendisi ve İSEK Kurumsal İlişkiler Koordinatörü Tuğrul ÜNLÜ’nün moderatörlüğünde, TİTCK’nın Genç Girişimciler ve Start Up’lar için hazırladığı ‘Bir Tıbbi Cihaz Tasarladım, Ne Yapmalıyım’ sunumunu takiben Tıbbi Cihaz Kayıt Sistemi, ÜTS ve MDR Geçiş Süreçleri konularında genel bilgiler içeren bir panel gerçekleştirildi. İlk panele katılımın oldukça yoğun olması tüm TİTCK, İSEK ve TÜYAP Fuarcılık ekiplerinde heyecan ve motivasyon yarattı.

Fuarın ikinci gününde ilk panelimiz “Klinik Araştırmaların Önemi, Klinik Verilerin Elde Edilmesi ve Yapay Zeka Modüllerinin Veri Toplanmasına Katkıları” konusunda TİTCK Tıbbi Cihaz Onaylanmış Kuruluş ve Klinik Araştırmalar Dairesi Bşk.nı Sn. Fatih Topuz moderatörlüğünde gerçekleştirildi.

İnovasyon Alanımızın ziyaretçileri arasında Sağlık Bakan Yrd. Sn. Prof. Dr. Sabahattin Aydın da vardı. Kendisine tüm Start Up ve üniversite katılımcılarımız tarafından ürün ve/veya fikirleri ile ilgili bilgiler aktarıldı.

İSEK İnovasyon Alanımıza en güçlü katkıyı sağlayan TÜYAP Fuarcılık Yönetim Kurulu ile TÜMDEF, SEİS, MASSİAD ve SADER gibi Sivil Toplum Örgütlerimiz de her zaman bizlere destek verdiler.

Fuarın ikinci günü “Kimyasal Karakterizasyon ve Biyouyumluluk Testlerinin Tespiti, Analizi ve Risk Raporları” konulu ikinci panelimiz Prof. Dr. Afife Yoruç Hazal Binnaz moderatörlüğünde konularında uzman bir kadro ile gerçekleştirildi. Panelde işlenen konuların güncel ortak hedeflere yönelik olması dinleyici kitlesinin ilgisinin artmasına vesile oldu.

Expomed Fuarının 3. günü de “Tıbbi Cihaz Sektörüne Yönelik Kamu Destekleri ve Teşvikleri, Yatırım Fonları” konulu son panelimizin moderatörlüğü TÜSEB Başkanı Sn. Prof. Dr. Erhan Akdoğan tarafından yürütüldü. Soru-cavap bölümü ile başarılı bir etkinlik daha tamamlanmış oldu. Panelin ardından TÜSEB başkanı Sn. Erhan Akdoğan ve ekibi girişimci ve üniversite standlarında bilgi alış-verişinde bulundular.