Boğaziçi Üni. Kandilli Kampüsü BME Binası
+90 542 514 3482

MDR/IVDR Video Bilgilendirme

MDR’A GİDEN EN GÜVENLİ YOLDA BULUŞALIM..

MDR ve IVDR’da belgelendirilmek üzere yola çıkan Tıbbi Cihaz Üreticilerimiz başta olmak üzere bu yeni düzenlemelerin etkisi altına alacağı tüm ekosistemde mevzuat ve uygulamalar hakkında sektörel farkındalık yaratmak, tanıtıcı ve uyarıcı basit spot bilgiler sunmak ve kolaylaştırıcı etki oluşturmak amacıyla ‘video informatic’ formatında hazırladığımız “Hedef MDR – Bilgilendirme Videoları” serisine başlıyoruz. İlk videomuzda bu projenin amaç ve kapsamını sizlerle paylaşacağız. Akabinde yayınlanacak tüm videolarımızı dikkatle takip etmenizi önemle tavsiye ediyoruz. Saygılarımızla,

Tuğrul ÜNLÜ

İSEK Kurumsal İlişkiler Koor.

KLİNİK ARAŞTIRMALAR DERNEĞİ- MDR Kısa Bilgilendirmeler Tanıtım Sunumu

Klinik Araştırmalar Derneği (KAD) ve İstanbul Sağlık Endüstrisi Kümelenmesi (İSEK) işbirliği ile hazırlanan “Tıbbi Cihaz – Kısa Bilgilendirmeler” programının ikinci sunum Klinik Araştırmalar Derneği Başkanı Prof. Dr. Hamdi Akan’a ait.

(Prof. Dr. Hamdi Akan)

KAD Yönetim Kurulu Başkanı

HEDEFMDR VİDEO BİLGİLENDİRME (MDR Genel Tanıtım)

EU 2017/745 MDR düzenlemeleri hakkında genel tanıtım ve uyarıcı bilgiler içeren videomuzu seyirlerinize sunuyoruz.

(Cenk Kılıç Kalkan)

HEDEFMDR VİDEO BİLGİLENDİRME (IVDR Genel Tanıtım)

EU 2017/746 IVDR düzenlemeleri hakkında genel tanıtım ve uyarıcı bilgiler içeren videomuzu seyirlerinize sunuyoruz.

(Buse Yalçın)

HEDEFMDR VİDEO BİLGİLENDİRME- (IEC 60601-1)

MDR/IVDR kapsamında “Elektrikli Tıbbi Donanımların Temel Güvenlik ve Performans Gereklilikleri (IEC 60601-1 Standardı) hakkında spot bilgiler içeren videomuzu seyirlerinize sunuyoruz.

(Nursel Şahin)

KİMYASAL KARAKTERİZASYON BİLGİLERNDİRME VİDEOSU

Kimyasal karakterizasyon, ürünle temas halindeki malzemeden çözeltiye geçmiş olan malzemeleri tespit etmek ve ölçmek için çeşitli analitik teknikleri içermektedir. Bu test hizmeti genellikle ürün malzemelerini tanımlamak, safsızlıkların varlığını tespit etmek veya bilinmeyen bir formülasyonun kimyasal profilini oluşturmak için kullanılmaktadır.

(Esin Akarsu)

Tıbbi Cihazlar Klinik Araştırmalarında Yeterli Klinik Veri

Klinik Araştırmalar Derneği (KAD) ve İstanbul Sağlık Endüstrisi Kümelenmesi (İSEK) işbirliği ile hazırlanan “Tıbbi cihaz – Kısa Bilgilendirmeler” programımızın yeni video bilgilendirmesi İNFOMEDİKA Sağlık Bilişim Danışmanlık Şti. Başkanı Dr. Ergün Konakçı’ya ait.

İlaç ve Tıbbi Cihaz

İlaç ve Tıbbi Cihaz Klinik Araştırmaları Farkları

(Hamdi Akan)